Aydın Otomobil Sporları Kulübü'nün Egeli sporcuları, teşvik etmek için düzenlediği 9 Eylül Kupası'nın üçüncü ayağı 25 Ekim Pazar günü İzmir Menderes Otokros parkurunda gerçekleştiriliyor.

Otomobil sporları branşları arasında büyük ilgi gören Otokros yarışları İzmir’de parkur olmaması nedeniyle yapılamıyordu. Menderes Belediyesi ve Ege Asal Motor Spor tarafından yapılan çalışmalar ile Menderes Kısıkköy'e kazandırılan Otokros Parkuru ile İzmirliler Otokros yarışları ile tanıştı.

Menderes parkurun da bu yıl AYOSK tarafından düzenlenen 9 Eylül Kupası'nın 3. ayağı 25 Ekim'de yapılacak. Kısıkköy Otokros Yarışı, 10:00-11:00 saatleri arasındaki teknik kontrol ile başlayacak. 12:10-13:30 saatleri arasındaki antrenman ve sıralama turları ile devam edecek organizasyon da, 5 turluk yarış 14:10-15:30 saatleri arasında koşulacak. 9 Eylül Kupası'nda sezonun üçüncü otokros yarışı 16:30 da yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

AYOSK Kulübü olarak planlı, destekli, arzulu bir çalışmanın içerisin de olduklarını bunun sonucunda da 9 Eylül Kupası'nı organize ettiklerini aktaran Başkan Kuvvet Erim, ''Bu çalışmaların karşılığı olarak bölgemizin otomobil sporların da  bulunduğu seviyeden daha yukarı çıkacağına inanıyorum. Menderes Belediye Başkanımız Bülent Soylu ve Ege Asal Motor Spor Başkanı Mithat Diker ile birlikte yaptığımız başarılı çalışmalar ile otomobil sporların da yeniden güçlü artışlar yakalamayı amaçlıyoruz. Bölgemiz sporcularını motive etmek ve onlara destek olmaları için 25 Ekim Pazar günü otomobil sporları tutkunlarını yarışımıza davet ediyorum.“ dedi.

Kısıkköy Otokros öncesinde 9 Eylül Kupası'nda  Kategori 1´de Tolga Tezeken, Kategori 2´de Şükrü Kızılkaya, Kategori 3´de Kemal Şener, Bayanlar da ise Yonca Güngör lider durumda yer alıyor.