37 yıllık geçmişiyle Türkiyenin en eski uluslararası otomobil sporu organizasyonu olan İstanbul Rallisi, bu yıl 1-3 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve Kocaeli Valilik sınırlarında gerçekleştirilecek. Bu müthiş mücadelegeçtiğimiz yıl olduğu gibi İstanbul’un Anadolu yakasındaki etaplar ile Kocaeli sınırları içinde yer alan etapların birleşiminden oluşuyor.

Son iki yılda etapların zemini ve karakteristiğiyle ilgili olarak alınan olumlu yorumların ardından, 2009daki rallini güzergahı, büyük oranla 2008 ile aynı olacak. Tek değişiklik etapların içinde bazı yerlerde yapılmış olan asphalt çalışmaları…

İstanbul Rallisi, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın(ERC) yanı sıra Türkiye Ralli Şampiyonası’na da puan verecek ilk yarış. Bu yıl Ralli Merkezi, Pendik Sabit Pazar alanında kurulan Servis Alanı’nın içinde yer alacak. Sahil yolu üzerinde bulunan ve inşaatı tamamlanan Pendik Pazar Alanı, son iki yılda olduğu gibi yine servis alanı olarak kullanılacak. Ralliseverlere ve tüm ziyaretçilere sürprizlerin ve değişik aktivitelerin sunulacağı İstanbul Rallisi Servis Alanı, rallinin kalbini oluşturacak ve birçok sürprize evsahipliği yapacak.

İstanbul Rallisi geçtiğimiz yıl da olduğu gibi, 1 Mayıs Cuma akşamı, Fenerbahçe’den verilecek olan sembolik start ile başlayacak. Cumartesi ve Pazar günleriyse, ekipler, hızlı, akıcı ve düzgün zeminli toprak etaplarda zafere ulaşabilmek için yarışacak.

Rallinin İstanbul Valilik koordinasyon toplantısı bugün yapıldı. Tüm resmi birimlere İstanbul rallisi hakkında bilgi verildi. Türkiye Ralli Şampiyonasını takip eden yarışmacılar için kayıtlar 17 Nisan Cuma saat 18:00 de sona eriyor. Yarışmaya katılmak isteyen sürücülere iyi bir haberimiz var. Kayıt ücretlerinde ekonomik kriz nedeniyle indirim yapıldı. Kayıt paraları reklamı kabul ederek; ferdi sürücüler için750 TL, Tüzel kişilikler için 1100 TL olarak, reklamı ret edenler için ise ferdi sürücü 1000 TL, Tüzel kişilikler 1500 TL olarak ilan edilmiştir. Sigorta ücreti ise yukarıdakilere ek olarak 100 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretlerin yatırılacağı banka hesap bilgileri aşağıda verilmiştir.

Tüm sürüclerimizin dikkat etmesi gereken bir husus ise ERC Avrupa Ralli Şampiyonasında HANS kullanımınınzorunlu olmasıdır.

Türkiye Historic Ralli şampiyonasının ilk ayağına’da İstanbul Ralli evsahipliği yapacak.Bu kategoride katılacak yarışmacılar için kayıt ücretleri 400 TL olarak belirlenmiştir.

Ralli ile ilgili tüm gelişmeler, haritalar, formlar ve yönetmelikler www.istanbulrally.org sitesinden takip edilebilir.

Banka Hesap Bilgileri
ING Bank Nato Yolu Şubesi
Şube Kodu : 491
Hesap Numarası : 6342777
Hesap Adı : Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu

2008 İstanbul Rallisi´nin videosu için tıklayınız.