Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. ayak yarışı 33. ANOK Hitit Rallisi Bilkent Otel’in katkılarıyla Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından 1-2 Temmuz 2006 tarihlerinde organize edilecektir.

Ankara’nın en büyük otomobil sporu yarışması olan Hitit Rallisi ANOK organizasyonu ile tozu dumana katmaya hazırlanıyor…
Bir yıllık aradan sonra, tekrar Kazan ilçesine dönen Hitit Rallisi toplam 146 km’lik toprak parkurda 2 ayak, 4 kısım üzerinden koşulacaktır. 12 özel etabın geçileceği organizasyonda özellikle üç hızlı ve zorlu etap pilotların tüm becerilerini sergilemesini sağlarken yarış severlerin büyük bir keyif almasını sağlayacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ralliye destek veren Bilkent Otel’den start alacak olan yarışın, kapalı parkı ve finişi yine Bilkent Otel’de gerçekleşecektir. Servis alanı olarak Ankara-İstanbul karayolu üzerindeki 75.Yıl Hipodromu açık otoparkı kullanılacaktır. 50 dönüm asfalt üzerine kurulan servis alanında ekiplerin uzun bir zaman sonra rahat bir çalışma alanına sahip olacağı servis alanı meraklıların da pilot ve araçları yakından izleyebileceği en güzel noktalardan birini teşkil edecek.

33.ANOK Hitit Rallisi’nin İdari kontrol ve antrenmanlarının ardından Teknik Kontrolü ise 30.06.2006 Cuma günü saat 17:30 – 21:00 arasında tamamlanacaktır.
1 Temmuz 2006 Cumartesi günü.10:45’de Bilkent Otel’inde düzenlenecek basın toplantısının ardından 11:30‘da yarışın startı verilecektir. İlk gün, özel etapları düz geçerek tamamlayacak ekipler, 19:13’te ilk ayak finişini görecekler.

2 Temmuz 2006 Pazar 07:30’da başlayacak rallide, yarışmacılar yine aynı etapları tersten geçerek 14:18’de Bilkent Otel’de finişe ulaşacaklar. Yarışma sonrası basın toplantısı ise 14:45’de Bilkent Oteli’nde yapılacak ve ardından, saat 18:00’de ödül töreni ile tamamlanacaktır.

ANOK Başkanı Meriç Demiralp, Ankara’nın ev sahipliği yapacağı 33. ANOK Hitit Rallisi’nin bu sene sponsorsuz gerçekleştirileceğini belirterek, “Ancak, yıllardır gerek ben gerekse kulüp yönetimi ve çalışanlarının edindiği bilgi ve deneyimle uluslar arası yarışlara eşdeğer bir yarış organize etme çabasındayız. Çok zorlu ve hızlı bir mücadeleye sahne olacak yarışın, hem pilotlar hem de otomobil sporu severler için son derece keyifli geçeceğine inanıyoruz. Türkiye’de ilklere imza atacak yarışta tüm yarış severler, anında etap sonuçlarını takip edebilecek, Bilkent Otel’den haberleri ve son gelişmeleri Radyo Hitit’ten dinleyebileceklerdir. Tüm otomobil sporu severleri Hitit Rallisi’ni izlemek üzere Ankara’ya bekliyoruz, unutmayın tozu dumana katıyoruz” dedi.
33. ANOK Hitit Rallisi’nin resmi web sayfaları www.hititrallisi.org ve www.anok.org.tr den etap sonuçlarına, Radyo Hitit’e ve ralli ile ilgili bütün dökümanlara ulaşabilirsiniz.