Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3.ayağı olan, 30. İsok İstanbul Rallisi, 4 – 5 Temmuz tarihlerinde İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) organizasyonuyla gerçekleşecek. İstanbul Pendik merkezli düzenlenecek yarışta İSOK, organize ettiği tüm rallilerde alışkanlık haline getirdiği seyirci özel etapları dizisine devam edecek. 4 Temmuz Cumartesi saat 20.30’da, Gezi Boyu Caddesi’nden Pendik Belediye Başkanı Sn. Kenan Şahin’in vereceği startla başlayacak olan ralli, hemen akabinde Pendik İDO iskelesindeki Seyirci Özel Etabı ile devam edecek.
Seyirci özel etabının başlamasından önce bir şov gösterisi yapılacak ve Pendik Belediye Başkanı Sn. Kenan Şahin de co-pilotluk yapacak. 2,10 Km lik etabın tamamlanmasının ardından heyecan pazar günü İstanbul Park bölgesinde koşulacak olan orman etaplarına taşınacak. Ralliye dokuzu klasik, dördü mahalli olmak üzere toplam 47 araç kayıt yaptırdı.

5 Temmuz Pazar günü saat 09:30 da başlayacak 2. ayakta ekipler 3 özel etabı toplam 9 kez geçerek Pendik´te finiş görecekler. Yaklaşık 105 km’lik özel etaba sahip İSOK İstanbul Rallisinde ödül dağıtım töreni finiş takında Pendik Belediye Başkanı Sn. Salih Kenan Şahin’in katılımlarıyla gerçekleştirilecek.
Etaplarda seyircileri dünyada ilk resmi rallisine çıkacak olan yeni Ford Fiesta R2 otomobili süprizi bekliyor olacak. Seyirci klavuzu ile etaplara gidecek motorsporları severler yeni fiestayı Emre Yurdakul pilotajında izleyebilirler.

Türkiye Ralli Şampiyonasına ilaveten, Klasik Ralli Otomobillerinin de start alacağı yarışta, klasik ralli otomobilleri izleyicileri eski yıllara götürürken, özellikle arkadan itişli otomobillerin seyircilere keyifli anlar yaşatması bekleniyor.
Yarış ile ilgili bütün detaylara ralli severlerin daha kolay ulaşabilmesi için www.isokistanbulrallisi.com sayfalarından, yarış ile ilgili tüm dokümanlara, seyirci kılavuzlarına, on-line neticelere ulaşılabilirken, online gps sistemi ile bütün ralli otomobilleri site üzerinden izlenebilecek.