Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan“25 Küçük Adam” projesi, yeniden start alıyor.

Ayrı bir özel kupa olarak organize edilecek projede bu yıl yine Petrol Ofisi’nin katkılarıyla 25 Küçük Adam, karting branşında yeni sporcular olarak mücadeleye ortak olacaklar.

Geleceğin başarılı pilotlarını yetiştirmek amacıyla yapılanbu organizasyonda 8-9 yaşları arasında (1999-2000 doğumlu) aranan kriterlere uygun tüm talepler, belirlenen jüri tarafından değerlendirilerek eleme usulüyle kabul edilecektir.

Motorsporlarının ilkokulu olarak bilinen karting’teki bu projede yer almak isteyen adayların başvuruları için gereken kayıt formunu www.tosfed.org.tr adresinden temin ederek 18 Nisan 2008 tarihine kadar TOSFED’e iletmeleri gerekmektedir.

Tüm başvurular incelendikten sonra oluşturulacak komisyon tarafından yapılacak ön elemede seçilecek 50 küçük aday, pratik eğitim ve fiziksel testlere tabi tutulacaktır. Bu aşamaları da başarıyla tamamlayabilen en şanslı 25 kişi ise 2008 Türkiye Karting Şampiyonası içinde ayrı bir özel kupada start alacaklar.

Seçilecek olan adaylar gerekli eğitimleri aldıktan sonra Türkiye Karting Şampiyonası ile eş zamanlı olarak önceden ilan edilecek yarış takvimine uygun olarak Çorum, Bursa ve İstanbul pistlerinde 7 ayaktan oluşacak özel kupada yarışacaklardır.

pa href”image25_adam_kayit.zip”25 Küçük Adam kayıt formu için tıklayınız. ap