Otomobil sporlarında 2022 sezonu ödülleri, 07 Ocak günü Zorlu PSM’de gerçekleştirilen TOSFED Gala Gecesi’nde sahipleriyle buluştu.

Ralli, pist, offroad, karting, drift, tırmanma, rallikros ve klasik otomobil branşlarındaki Türkiye Şampiyonaları ile, TOSFED Baja, Karting ve Ralli kupalarında dereceye giren sporcu ve takımların ödüllerine kavuştuğu törene spor, iş ve cemiyet hayatından birçok isim katıldı. Gecede ayrıca organizatör kulüplere, sponsor firmalara, il temsilcileri ve il gözetmen kurulları ve yurt dışında seri takip ederek şampiyonluk kazanan sporculara da plaketleri takdim edildi.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, gecenin açılışında yaptığı açıklamada “Çok heyecanlı geçen ve kulüplerimiz sayesinde toplam 105 yarış organizasyonuna imza attığımız bir sezonun ardından, yeniden sizlerle bir araya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Yarışlar dışında, TOSFED olarak ortak tutkumuz olan ‘otomobil sevgisini’, çocuklarımız gençlerimiz ve kadınlarımızı da dahil ederek tabana yayabilmek için yaptığımız sosyal sorumluluk projelerini, az önce birlikte izledik. Ayrıca bu sene, ICRYPEX gibi bir ana sponsorla federasyonumuzun finansal gücünü daha da arttırdık. 2023 sezonu için yaptığımız titiz bir çalışmanın ardından kurallarımızı ve yarışma takvimimizi önümüzdeki hafta yayınlıyoruz. Önemli yeniliklerimiz arasında seneye baja ve rallikros branşlarının Türkiye Şampiyonası statüsünde koşulacağını, ayrıca TOSFED Ralli Kupası’nın geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Erkan Bodur anısına düzenleneceğini ve 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak adına yepyeni bir rallinin takvimde yer alacağını duyurmak isterim. Bu gece bir araya gelen böylesine kıymetli bir hazirun önünde, bizi destekleyen başta T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’mız olmak üzere, kulüp başkanlarımıza, tüm sponsorlarımıza, tüm gönüllü görevli ve gözetmenlerimize, federasyonumuzdaki çalışma arkadaşlarıma, medya mensuplarımıza ve bize böyle prestijli bir mekanın kapılarını açan Zorlu Enerji’ye teşekkürlerimi sunuyor, 2022 sezonunda branşlarında dereceye giren tüm sporcu, takım ve markalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

PDF Dosyasını İndir [200.47 KB]