15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Karadeniz Offroad Kupası 2. ayak yarışı, 14 Temmuz pazar günü Rize’nin Ardeşen ilçesinde organize edilecek. Ardeşen Offroad Spor Kulübü (ARDOFF) tarafından ​Ardeşen’de yer alan Fırtına Vadisi’nde gerçekleştirilecek etkinlik, Rize Valiliği, Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenecek.

Türk sporcular haricinde Azerbaycan, İran, Gürcistan ve Rusya’dan da konuk ekiplerin katılacağı yarış 13 Temmuz Cumartesi günü saat 18:00’de Ardeşen ilçe merkezinde yapılacak start seremonisi ile başlayacak. 14 Temmuz Pazar günü saat 11:00 de start alacak olan mücadele, ekiplerin Ömer Halisdemir adı verilen 5,70 kilometrelik etabı 3 kez geçmesinin ardından saat 15:00’de sona erecek.

ARDOFF Başkanı Ali Saruhan yarış öncesinde “14 Temmuz pazar günü gün boyu sürecek olan yarışımız hafta sonu şehirden uzaklaşmak isteyen, bu heyecana şahit olmak isteyen aileler tarafından rahatlıkla izleyebilecekler. Büyük çekişmeye sahne olacak görsel şölenimizi izlemeleri için tüm spor severleri ve Ardeşenli hemşehrilerimizi organizasyonumuza davet ediyoruz.” açıklamasını yaparak kulübe ve otomobil sporlarına olan katkılarından ötürü Rize Valisi Sayın Kemal Çeber, Ardeşen Kaymakamı Sayın Emrah Yılmaz’a, Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Avni Kahya’ya, TOSFED Başkanı Sayın Eren Üçlertoprağı’na, mülki amirlere, idareci ve yöneticilere, sponsorlara ve basın mensuplarına ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirtti.