Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği, “14. Tarihi Batı Anadolu Bodrum Klasik Otomobil Rallisi” 2 gün boyunca süren toplam 600km.’lik  zorlu 12 Etabın sonunda başarı ile sonuçlandı.

Ralli ekibi ilk günBodrum, Güvercinlik, Koru, Avşar, Ovakışlacık, Gürçamlar,i Akbük, Didim, Apollon Tapınağı’na gitti.

2. Gün:Dağ yollarında Mumcular, Bayır Mahallesi, Kultak, Ören, Akyak’yaetaplarını yaptı.

Yunanistan Hava Alanı İşletmeleri BBA Aviation CEO’su ve Yunanistan Klasik Otomobil Kulübü (PHILPA) üyesi Lakis Stergiopoulus’un da yarışmacılar arasında olması Türk – Yunan dostluğu adına hoş bir gelişmeydi.

Bodrum Belediyesi ile Bodrum Ticaret Odası´nın da katkıda bulunduğu rallinin sonunda düzenlenen kokteylde kazananlara ödülleri takdim edildi. Kokteyle Bodrum Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yıldızhan, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Başkanı Hüseyin Sağat da katıldı. KOK Başkanı Aydın Harezi, kokteyl sırasında yaptığı konuşmasında Klasik Otomobil Kulübü´ne olan ilginin gün geçtikçe arttığını belirterek bu seneki rallinin bir prova olduğunu, önümüzdeki sene çok daha fazla otomobilin Bodrum’a gelmesini umduğunu söyledi.

Birbirinden değerli 34 otomobilin katıldığı ve son  derece çekişmeli geçen rallinin Genel Klasman Kupasını Bir kez daha 1957 Model Efsane Kharman Giha ile katılan Sinan Evman-Seyhan Atay ikilisi kazandı. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonasının da 2. Ayağı olan bu rallide ikinciliği , Oyak Renault Genel Müdürü Ali Tarık Tunalıoğlu-Altan Murat Taşdelen alırken, üçüncülüğü  ise Sinan Dündar-Orhan Arsel ekibi aldı.  Büyük merakla beklenen ralli ruhu Kupası Anthony Wilson- Ayhan Üzeyir ikilisi alırken, Her şeye Rağmen Kupası, otomobilleri pek çok kez arıza yapmasına rağmen Ralliyi Bırakmayan Ali Kılıç-Gülden Kılıç’ın oldu.  Finans Bank Özel Etap Kupasını ise Sinan Evman-Seyhan Atay ikilisi aldı.