TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU

Duyuru 2023/05

12 Nisan 2023

Duyuru 2023/05 Yayınlanma Tarihi: 12.04.2023
Tüm Kulüplerimiz, Markalarımız, Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve Görevlilerimizin Dikkatine

Sayfa Sayısı: 1
Ekler: 0

 

Federasyonumuz, organizasyonlarımızın yönetimini, mümkün olduğu ölçüde elektronik ortama taşıma, böylece sporun tüm paydaşları için iş ve işlemleri kolaylaştırma / hızlandırmaya ve çevremizin korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu bağlamda 2023 sezonunda Petrol Ofisi Maxima Türkiye Ralli Şampiyonası, Petrol Ofisi Maxima Türkiye Historic Ralli Şampiyonası, Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası, Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası ve Türkiye Baja Şampiyonası organizasyonlarında yarış araçlarının, özellikle teknik kontrol anlamındaki takibi dijital yöntemle yapılacaktır. Böylece teknik kontrol formları dijital olarak kayıt ve takip edilecek, kâğıt kullanımı azaltılacak ve yapılan iş / işlemlerin hızlanması sağlanacaktır.

Bu çerçevede yarış araçları için her bir araca özel olarak adreslenmiş ve NFC (temassız) özelliği bulunan dijital kimlik kartları, yarışmacılara verilecektir. Bu kartların, teknik kontrol esnasında hazır bulundurulması ve sisteme giriş yapacak teknik kontrol görevlilerine gösterilmesi, zorunludur.

Araca özel olarak adreslenen kimlik kartlarının iyi muhafaza edilmesi ve kaybedilmemesi gerekmektedir. Kartların kaybolması veya hasar görmesi halinde, aracınızın şase numarası ve en son yarıştığı yarışmacı ismi ile birlikte sportif@www.tosfed.org.tr adresine başvuruda bulunarak yenileme yapabilirsiniz.

Bu vesile ile sezon boyu ulusal / mahalli branşlarımızda yarışacak olan tüm sporcularımıza başarılar ve iyi şanslar diler, gereği için bilgilerinizi rica ederiz.

 

Murat KAYA
TOSFED Sportif Direktörü