TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU

Duyuru 2021/04

19 Nisan 2021

Duyuru 2021/04 Yayınlanma Tarihi: 19.04.2021

Tüm Kulüplerimiz, Markalarımız, Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve
Görevlilerimizin Dikkatine,

Sayfa Sayısı: 1
Ekler: 1

FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil olarak gerçekleştirilecek 2021 Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası 1. yarışı olan Evofone ESOK Rally’de pandemi nedeniyle alınması gereken ve FIA tarafından organizatörlere zorunlu tutulan önlemler aşağıdaki gibidir;

 1. Evofone ESOK Rally için Servis Park ve Sekreterya alanlarına giriş yapacak herkesin Covid-19 testi yaptırması zorunludur. Detaylar için lütfen EK-1’e bakınız.
 2. Servis Park’ın tüm alanlarına VIP, Misafir ve Davetli kesinlikle alınmayacaktır.
 3. Servis Park ve Sekreterya alanlarına giriş yapacak herkesin http://www.tosfed.org.tr/covid-19-kayit-ve-izin-formlari/ linkinde yer alan anketi doldurması zorunludur.
 4. Yarışmacılar için araç başına etkinliğe alınacak kişi sayıları aşağıdaki şekildedir.

1 Araç                  6 Mekanik + 2 Sürücü
2 Araç                 8 Mekanik + 4 Sürücü
3 Araç                  9 Mekanik + 6 Sürücü
4 Araç                 12 Mekanik + 8 Sürücü

 1. Servis Park ve Sekreterya alanlarına giriş yapacak herkes “EK – 1: KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ GEREKLİLİKLER VE KISITLAMALAR” a uymakla yükümlüdür.

Gereğini bilgilerinize sunarız.  

Saygılarımızla,

Dr. Osman İREZ
TOSFED Medikal Delegesi

 

EK – 1: KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ GEREKLİLİKLER VE KISITLAMALAR

Korona virüsü salgını nedeniyle; 2021 Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası 1. Yarışı için yarışmacılara takımlara, medya temsilcileri ve diğer tüm katılımcılara uygulanan bazı zorunlu protokoller aşağıda belirtilmiştir.

 1. Katılımcıların, Eskişehir’e gelindiği andan itibaren son 48 saat içerisinde yaptırdığı PCR test sonucunu deklare etmesi ya da Covid-19 testi yaptırmak için belirlenmiş test bölgelerine gitmek zorundadır. Test sonuçları açıklanana kadar kendilerini karantinaya almaları gerekir (Test sonuçlarının açıklanması yaklaşık 10-12 saattir).
 2. Eskişehir’de yapılan Covid-19 testi sonucu negatif olan kişiler yarışmaya katılım sağlayabileceklerdir. 23 Nisan 2021 Saat 08: 00’den itibaren Rally HQ, Medya Merkezi ve Servis Park’ın tüm alanlarına erişim kontrollü olacaktır.
 3. Organizasyonda belirlenen belli başlı noktalarda sürekli olarak kişisel sağlık durumları gözetlenecek olup ateş ölçümü ve gerektiğinde test yapılacaktır.
 4. Sosyal Mesafe (1,5 m) kuralına sürekli olarak uyulması gerekmektedir.
 5. Açık ve kapalı tüm alanlarda maske takılması zorunludur.
 6. Takımlar da dahil, organizasyonda yer alacak herkesten Rally HQ ve Servis Alanı’na (Red Zone) erişim için çevrimiçi form doldurması istenecektir. Form doldurmayanlar kesinlikle bu alanlara giriş sağlayamayacaklardır.
 7. Bu liste, belirtilen alanlara erişim sağlamak isteyen herkesi içermektedir ve dışarıdan katılım sağlanamaz.
 8. Takım direktörlerine e-posta ile gönderilecek anketin, takımın her bir ekip üyesi için doldurulması gerekmektedir.