TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU

Duyuru 2020/10

16 Kasım 2020

 

Duyuru 2020/10 Yayınlanma Tarihi: 16.11.2020

Tüm Kulüplerimiz, Markalarımız, Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve
Görevlilerimizin Dikkatine,

Sayfa Sayısı: 1
Ekler: 1

 

Kasım-Aralık aylarında organize edilecek olan 2020 Türkiye Şampiyonaları ve TOSFED Kupaları’nda Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle alınan önlemler aşağıdaki gibidir.

 1. Yarışmalar için alana giriş yapacak herkesin, Koronavirüs (Covid-19) testi yaptırması zorunludur. Detaylar için lütfen EK-1’e bakınız.
 2. Servis Park alanlarına VİP, misafir ve davetli kesinlikle alınmayacaktır.
 3. Yarışma alanına giriş yapacak herkesin, organizasyondan önce (Sporcu, mekaniker, takım yöneticisi, medya mensubu) https://forms.gle/KLH641rQthK2kYsZA linkinde yer alan anketi doldurması zorunludur.
 4. Yarışmacılar için araç başına organizasyona alınacak kişi sayıları aşağıdaki şekildedir.

1 Araç                         4 Mekanik + 2 Sürücü

2 Araç                         6 Mekanik + 4 Sürücü

3 Araç                         8 Mekanik + 6 Sürücü

4 Araç ve fazlası      12 Mekanik + 8 Sürücü

 1. Yarışma alanına giren herkes “EK – 1: KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ GEREKLİLİKLER VE KISITLAMALAR” a uymakla yükümlüdür.

Gereğini bilgilerinize sunarız.  

 

Saygılarımızla,
Dr. Osman İREZ
TOSFED Medikal Delegesi

 

EK – 1: KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ GEREKLİLİKLER VE KISITLAMALAR

 

 

EK – 1: KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ GEREKLİLİKLER VE KISITLAMALAR

 

Ülkemizin de içinde bulunduğu ve tüm dünyada halen devam eden Koronavirüs (Covid-19) pandemisinde yapılacak otomobil sporları yarışmalarında uygulanacak protokol aşağıdaki gibidir.

 1. Organizasyona katılacak herkesin bulundukları il ve ya ilçelerde, en geç 48 saat önce yaptırılmış boğaz ve burun sürüntüsü PCR testinin sonucunu yarışma öncesinde sağlık kurulumuza deklare edecektir. Bu test sonucu, sağlık bakanlığı antetli ve barkotlu olan  bakanlığın test için onay verdiği hastane ve laboratuvarlardan yaptırılmalıdır.
 2. Test yaptırmamış olanlar, Kocaeli Özel Hastanesi’nde TOSFED için geldiği belirterek aynı gün içinde sonucu çıkacak şekilde testlerini yaptırabilirler.
 3. Yarışlarda bütün sporcu, mekaniker, takım yöneticisi ve medya mensupları HES kodu uygulaması ile kontrol edilecektir.
 4. Test sonucunu negatif deklare edenlere yarışma sırasında kullanacağı bir bileklik verilecek olup, bilekliğin organizasyon sonuna kadar takılması zorunludur.
 5. Organizasyonlar süresince, açık ve kapalı alanlarda maske takmak zorunludur.
 6. Organizasyonlarda tüm operasyon sosyal mesafe, hijyen kurallarına uygun yapılacaktır.
 7. Herhangi bir semptom gösteren kişilerin derhal yarışma doktoru ve/veya yarışma covid görevlileri ile temasa geçmesi gerekmektedir.
 8. Organizasyon sırasında her yerde spontane, kapalı alanlara girişte, pist alanına girişlerde ateş ölçümü yapılacaktır.
 9. Organizasyon oteli ve servis alanında Covid izolasyon odası bulundurulacaktır. Tüm şüpheli ve olası vakalar, sağlık görevlileri tarafından muayene edilinceye kadar burada izole edilecektir.
 10. Bu liste, belirtilen alanlara erişim sağlamak isteyen herkesi içermektedir ve dışarıdan katılım sağlanamaz.
 11. Takım üyelerini belirtmek için, takım direktörlerine e-posta ile gönderilecek anket, takımın her bir ekip üyesi için doldurulacaktır.