TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU

Duyuru 2018/03

14 Ağustos 2018

Duyuru 2018/03 Yayınlanma Tarihi: 14.08.2018

Tüm Markalarımız, Takımlarımız ve Yarışmacılarımız Dikkatine,

 

Rally Turkey, 2018 FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) takviminin onuncu ayağı olarak 13-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Muğla ili Marmaris ilçesinde organize edilecektir.

 

A- Rallide yarışacak tüm Türk ekipleri için kayıt ücretleri aşağıdaki gibidir. WRC kayıtlarının en geç 14 Ağustos 2018 Salı saat 18:00’e kadar yapılması gerekmektedir.

 

Bireysel kayıt (reklamların kabulü halinde)          5.000 TL (sigorta dahil)

Bireysel kayıt (reklamların reddi halinde) 7.500 TL (sigorta dahil)

 

Takım kaydı (reklamların kabulü halinde)            7.500 TL (sigorta dahil)

Takım kaydı (reklamların reddi halinde)   10.000 TL (sigorta dahil)

 

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi ve dokümanlar www.rallyturkey.com adresinden edinilebilir.

 

B- Türkiye Ralli Şampiyonası ve Historic Rally Şampiyonası’nı takip eden, ancak FIA teknik kontrolünden geçemeyecek otomobillerin de, katılımını sağlamak amacıyla farklı bir uygulamaya gidilmiştir. Aşağıda bahsedilen şekilde yarışa katılacak olan sürücülerimiz için son kayıt tarihi 20 Ağustos 2018 Pazartesi saat 18:00’dir.

 

  • Ulusal klasmanda yarışacak ekipler, 12 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 22:00’den itibaren Asparan Servis Alanı’nda ayrı bir teknik kontrolden geçirilecektir.

 

  • Söz konusu ekipler, WRC klasmanındaki ekiplerin 5 dakika ardından start alacaklar ve üç gün boyunca aynı parkuru geçecektir. Bu ekipler, web sitesinde yayınlanan ve FIA tarafından onaylanan Rally Turkey yönetmeliğine göre yarışacaklar, ancak WRC klasmanı dışında tutulacaktır.

 

3- Türkiye Ralli Şampiyonası puanlamasında, ulusal ve historic kategorilerde yarışan sürücüler arasında ayrı oluşturulacak genel klasman dikkate alınacaktır. Bu puanlama, Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki tüm şampiyonluk ve birincilikler için geçerlidir.

 

4- Tüm sürücüler, WRC kurallarına göre Süper Ralli yapma hakkına sahiptir. Ancak, yarış dışı kalan ve süper ralli yapan sürücüler, Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan alamazlar.

 

 

C- Bu yarışmada, Ek Kurallar Sayfa 49 ve 50’de yer alan APPENDIX-7 SPECIFIC ITEMS FOR NATIONAL CARS altında yer alan kurallar uygulanacaktır.

 

Gereği için bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

Murat KAYA

Sportif Direktör