TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU

Bülten 2023/13

27 Aralık 2023

Bülten 2023/13 Yayınlanma Tarihi: 25.12.2023
Tüm Kulüplerimiz, Markalarımız, Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve Görevlilerimizin Dikkatine,

Sayfa Sayısı: 2
Ekler: 0

  1. TÜRKİYE OFFROAD ŞAMPİYONASI

‘’Ulusal Offroad Şampiyonası Kuralları”

  1. UYGULAMA
    • Sezonun son yarışmasında, Türkiye Şampiyonası’na puan alabilmek için Yarışma Ek Düzenlemeleri Madde 8.b uygulanacaktır. İlgili koşulları sağlayamayan yarışmacı ve/ veya sürücüler sezonun son yarışına katılırlarsa Türkiye Şampiyonası’na puan taşıyamazlar, sadece katıldıkları yarıştan klasman derecelerine göre kupa alırlar. Maddesi sehven hatalı yazıldığı için iptal edilmiştir.
  1. PUANTAJ VE KLASMAN

25.1.8 Sürücüler, şampiyona sonundaki klasmana dahil olabilmek için Madde 25.1’de belirtilen Türkiye Offroad Şampiyonası’na dahil 7 (yedi) yarışın 6 (altı)’sında start almak zorundadır. Sürücülerin 7 (yedi) yarıştan aldıkları en iyi 6 sonuç şampiyona klasmanı için esas alınacaktır. Şampiyona içerisinde SSV Kategorisi açılabilmesi için sezon başında en az 5 (beş) adet SSV aracın start alma zorunluluğu vardır. SSV araç sayısı 5 (beş) ‘ten az ise 2021 sezonundaki genel klasman ve sınıf uygulamasına dönülecektir. Şampiyona sonundaki klasmanda en yüksek puanı alan Pilot ve Co-pilotlar, Türkiye Offroad Otomobil Şampiyonu Türkiye Offroad SSV Şampiyonu olarak ilan edilecektir. (Bülten 2023/8 – 03.10.2023) esas alınacaktır.

Yukarıdaki maddelere göre, şampiyona sonundaki klasmana dahil olabilmek için en az 5 yarışta start almış olmak yeterli olacaktır. Bundan dolayı 5 yarışta start almış olan sürücüler şampiyona klasmanına dahil edileceklerdir.

  1. TÜRKİYE BAJA ŞAMPİYONASI

‘’Ulusal Baja Şampiyonası Kuralları”

  1. UYGULAMA

2.1.6 Sezonun son yarışmasında, Türkiye Baja Şampiyonası’na puan alabilmek için en az dört yarışa katılma zorunluluğu uygulanacaktır. İlgili koşulları sağlayamayan yarışmacı ve/veya sürücüler sezonun son yarışına katılırlarsa Türkiye Şampiyonası’na puan taşıyamazlar, sadece katıldıkları yarıştan klasman derecelerine göre kupa alırlar. Maddesi sehven hatalı yazıldığı için iptal edilmiştir.

  1. PUANTAJ VE KLASMAN

25.1.3 Sürücüler, şampiyona sonundaki klasmana dahil olabilmek için Türkiye Baja Şampiyonası’na dahil en az 3 yarışta start almak zorundadır. Sürücülerin 4 yarıştan aldıkları en yüksek puanları şampiyona klasmanı için esas alınacaktır.

Yukarıdaki maddelere göre, şampiyona sonundaki klasmana dahil olabilmek için en az 3 yarışta start almış olmak yeterli olacaktır. Bundan dolayı 3 yarışta start almış olan sürücüler şampiyona klasmanına dahil edileceklerdir.

Gereği için bilgilerinizi rica ederiz.

Murat KAYA
TOSFED Sportif Direktörü