LİSANS TİPLERİ VE TESCİL ÜCRETLERİ

2020 sezonu için geçerli olacak lisans bedelleri TOSFED Yönetim Kurulu onayı ile açıklanmış olup, detayları aşağıdaki gibidir;

 • Sporcu lisans işlemleri TOSFED resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılmakta, kredi kartı ile ödeme ve banka havalesi alternatifleri  bulunmaktadır.
 • Takım ve marka lisansları, online başvuru ile yapılamaz. TOSFED lisans departmanına direkt başvuru yapılması gerekmektedir.
 • Özel kupa organizasyonlarında yarışan sporcular, ilgili branşın ” Ulusal Sürücü” lisansını almak zorundadır.
 • Ulusal lisans ile ilgili branşların mahalli yarışlarına katılabilinir, ancak tersi geçerli değildir.
 • TÜBİTAK yarışları katılımcılarının Pist A mahalli lisansı alması gerekmektedir.
 • Ralli A lisansı ile Ralli B branşlarına katılınabilir ancak tersi geçerli değildir.
 • Pist A lisansı ile Pist B ve Pist C branşlarına katılınabilir ancak tersi geçerli değildir.
 • Pist B lisansı ile Pist C branşlarına katılınabilir ancak tersi geçerli değildir.

2020 Sezonu Lisans Bedelleri İçin BURAYA TIKLAYINIZ


Değerli Sporcumuz;

1. Online Lisans Sistemi kayıt işlemlerinizde; geçerli yılın Organizatör Lisansını almış olan kulüplerimizin seçimi zorunludur.
2. Kayıt işlemleriniz esnasında sisteme yükleme yapacağınız;
a) Fotoğraf:
Vesikalık olmalıdır.
b) Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi: Her ikisi de ön ve arka yüzleri bir arada ve okunaklı olmalıdır.
c) Sağlık Belgesi: Sağlık raporu olarak, Sağlık Bakanlığı’ nın 2004/29 sayılı genelgesi kapsamında sporcunun, Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu EK-6’ yı doldurarak, hekime müracaat ederek ve Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu EK-5’ i hekiminden alarak Federasyonumuz Online Lisans Sistemine yüklemeleri gerekmektedir. Siteye yüklenen sağlık raporu EK-5 Sağlık raporu olmalıdır. Bunun haricindeki raporlar tarafımızca kabul edilmeyecektir.
d) EKG Raporu: 45 yaş üstü sporcuların, Ek-5 Sağlık Raporuna ilave olarak, EKG kontrolünde stres testi yapıldığına ve başvuranın yarışabilir olduğuna dair belgeyi lisans departmanına mail göndermeleri gerekmektedir.

Yükleme yapılacak tüm dosyalar JPG formatında ve 1 MB boyutunu geçmeyecek şekilde olmalıdır. (bkz. Örnekler)

3. Lisans bölümümüz tarafından yapılacak kontrollerde eksik ve hatalı yapılan giriş tespit edilmesi durumunda kayıtta belirttiğiniz e-mail adresine gerekli bilgilendirme yapılacak ve gerekli düzeltme istenecektir.

4. Bu bilgilendirme yapılmasına rağmen, eksikleri tamamlanmamış, vesikalık olmayan fotoğraf ve/veya istenilen belgeler yerine farklı dosyalar ile yapılmış kayıtlar, hatalı giriş olarak kabul edilecek, sistemde ‘onaysız’ kısmına alınarak, lisansları basılmayacaktır.

5. Lisans ve Muhasebe bölümlerince yapılacak kontrollerden sonra, kayıt işlemleri tamamlanmış, lisans numaraları alınmış ve ödemesi gerçekleşmiş olan sporcularımızın geçerli lisans kartları basılarak kayıt esnasında vermiş oldukları adreslerine gönderilecektir.

Lisans işlemleri sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda; mesai saatleri içinde 0212 351 50 45 / Dahili: 5 numaralı telefonlardan lisans bölümünü bağlatarak ilgili kişi ile görüşebilirsiniz.

SİSTEME GİRİŞ

TOSFED Online Lisans Sistemi üzerinden Lisans Numarası alabilmeniz için ilk olarak sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Önceki yıllarda lisans için teslim etmiş olduğunuz evraklar, bu sistemde geçerli değildir. Aşağıdaki link üzerinden TOSFED Online Lisans sistemine ulaşabilirsiniz.

https://lisans.tosfed.org.tr

YENİ KAYIT SAYFASI

TOSFED Lisans Sistemi giriş sayfasında, Kayıt butonuna basarak kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Form doldururken girmiş olduğunuz e-mail adresi ve belirttiğiniz şifre, giriş kısmındaki Kullanıcı Adı ve Şifre yerine geçmektedir. Yüklenecek dosyalar ve formatları önceki sayfalarda açıklanmıştır. Farklı formatlarda giriş yapılması durumunda sistem kabul etmeyerek size kayıt onayı vermeyecektir.

Gereken dosyaların seçilmesi ve alt kısımda bulunan ‘Sağlık yönünden otomobil sporları yapmama engel bir halimin bulunmadığını beyan ederim’ onay kutucuğunu işaretledikten sonra Kaydol tuşuna basarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. TOSFED Online Lisans Sistemi ana sayfasına dönerek Kayıt esnasında yazmış olduğunuz e-posta ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

KAYIT SONRASI SİSTEME GİRİŞ

Lisans Sistemine giriş yaptıktan sonra ‘Bilgilerim’ başlığı altında kayıt esnasında girmiş olduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayfanın üst kısımda havale işlemleriniz için kullanabileceğiniz TOSFED banka hesap bilgileri yer almaktadır. Düzeltilmesi gereken kısımları bu sayfa altında değiştirebilir ve güncelle butonuna basarak değişikliği sisteme kaydedebilirsiniz.

SİSTEM GİRİŞ SAYFASI

LİSANS EKLE Bu kısımda branşınıza göre alacağınız lisans girişinizi yapabilirsiniz. Sistem seçmiş olduğunuz bilgilere göre, ödemeniz gereken bedeli otomatik hesaplayacak ve ‘Lisans Ücreti’ kısmında belirtecektir. Güvenlik testlerinin bitmesinin ardından Lisans Ücreti kısmı altında yer alan Kredi kartı veya Havale ile ödeme seçeneği kısmı aktif olacaktır.

LİSANS GİRİŞİ

LİSANS EKLE: Bu kısımda branşınıza göre alacağınız lisans girişinizi yapabilirsiniz. Sistem seçmiş olduğunuz bilgilere göre, ödemeniz gereken bedeli otomatik hesaplayacak ve ‘Lisans Ücreti’ kısmında belirtecektir. Güvenlik testlerinin bitmesinin ardından Lisans Ücreti kısmı altında yer alan Kredi kartı veya Havale ile ödeme seçeneği kısmı aktif olacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR

 1. Vesikalık Fotoğraf
 2. Ehliyet
 3. EK-5 Sağlık Raporu