Değerli Sporcumuz;

 1. Kayıt işlemleriniz esnasında sisteme yükleme yapacağınız dosyalar;

  a)
  Gençlik ve Spor İl/İlçe Müdürlüklerinden alınan Sporcu Lisansı,
  b) Başvuruda bulunmak istediğiniz Sportif Belgeye ait bedelin ödendiğine dair dekont.
  c) Güncel vesikalık Fotoğraf
  d) Kimlik fotokopisi

Sisteme yüklenecek tüm dosyalar JPG formatında ve 1 MB boyutunu geçmeyecek şekilde olmalıdır.

 1. İlgili departmanımız tarafından yapılacak kontrollerde eksik ve hatalı yapılan giriş tespit edilmesi durumunda, kayıtta belirttiğiniz e-mail adresine bilgilendirme yapılarak gerekli düzeltmeler istenecektir.
 2. Bilgilendirme yapılmasına rağmen, eksikleri tamamlanmamış kayıtlar, hatalı giriş olarak kabul edilecek ve sistemde ‘onaysız’ kısmına alınarak sportif belgeleri basılmayacaktır.
 3. Yapılacak kontrollerden sonra, kayıt işlemleri tamamlanan sporcularımızın sportif belgeleri basılarak kayıt esnasında vermiş oldukları adreslerine gönderilecektir.

Sportif belge işlemleri sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda; mesai saatleri içinde 0212 351 50 45 (Dahili: 5) numaralı telefonlardan ilgili kişi ile görüşebilirsiniz.

SİSTEME GİRİŞ

TOSFED Online Sportif Belge Sistemi üzerinden Sportif Belge numarası alabilmeniz için ilk olarak sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Önceki yıllarda lisans/sportif belge için teslim etmiş olduğunuz evraklar, yeni sistemde geçerli değildir.

Aşağıdaki link üzerinden TOSFED Online Sportif Belge sistemine ulaşabilirsiniz.

https://lisans.tosfed.org.tr

YENİ KAYIT SAYFASI

TOSFED Sportif Belge Sistemi giriş sayfasında, ilk olarak ‘Kayıt’ butonuna basarak kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Form doldururken girmiş olduğunuz e-mail adresi ve belirttiğiniz şifre, giriş kısmındaki Kullanıcı Adı ve Şifre yerine geçmektedir.

Yüklenecek dosyalar ve formatları önceki sayfalarda açıklanmıştır. Farklı formatlarda giriş yapılması durumunda sistem kabul etmeyerek size onay vermeyecektir.

Gereken dosyaların seçilmesi ve alt kısımda bulunan ‘Sağlık yönünden otomobil sporları yapmama engel bir halimin bulunmadığını beyan ederim’ onay kutucuğunu işaretledikten sonra, ‘Kaydol’ tuşuna basarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

TOSFED Online Sportif Belge Sistemi ana sayfasına dönerek Kayıt esnasında yazmış olduğunuz e-posta ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

KAYIT SONRASI SİSTEME GİRİŞ

Sportif Belge Sistemine giriş yaptıktan sonra ‘Bilgilerim’ başlığı altında kayıt esnasında girmiş olduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayfanın üst kısımda havale işlemleriniz için kullanabileceğiniz TOSFED banka hesap bilgileri yer almaktadır.

Bilgileriniz arasında düzeltilmesi gereken kısımlar varsa, düzenleme sonrası ‘Güncelle’ butonuna basarak değişikliği sisteme kaydedebilirsiniz.

SPORTİF BELGE GİRİŞİ

‘SPORTİF BELGE EKLE’ Bu kısımda yarışacağınız branşa göre sportif belge girişinizi yapabilirsiniz. Sistem seçmiş olduğunuz bilgilere göre, ödemeniz gereken bedeli otomatik hesaplayacak ve ‘Sportif Belge Ücreti’ kısmında belirtecektir.

Güvenlik testlerinin bitmesinin ardından Sportif Belge Ücreti kısmı altında yer alan Kredi kartı veya Havale ile ödeme seçenekleri aktif olacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR

 1. Gençlik ve Spor İl/İlçe Müdürlüklerinden alınan Sporcu Lisansı
 2. Başvuruda bulunmak istediğiniz sportif belgeye ait bedelin ödendiğine ait dekont.
 3. Güncel vesikalık Fotoğraf
 4. Kimlik fotokopisi